top of page

Hammaste valgendamine

Meie kliiniku suuhügienistid on Marija Anna Guseva ja Albert Baranov

Nemad annavad patsiendile nõu suuhügieeni küsimustes ja teostavad protseduure, mis aitavad tagada hammaste ja suu puhtuse:

  • igemealuse ja igemepealse hambakivi eemaldamine

  • hammaste soodapesu

  • hambapigmendi ja hambakatu eemaldamine

  • hambatäidiste poleerimine

  • eemaldatavate ja fikseeritud hambaproteeside puhastus

  • puhastus implantaatide ümber

  • hambaemaili tugevdav ja hambatundlikkust vähendav ravikuur

  • individuaalse lähenemisega õigete suuhügieeni võtete õpetamine

  • hammaste valgendamine (Ultradent OpalEscence geel, kodune hammaste valgendamine koos kapedega)

  • hambakaunistuste asetamine

  • suuõõne puhastus ortodontilist ravi saavatele patsientidele

Hambaravi ja suuhügieeni teenuseid ei saa pakkuda herpesega patsientidele.

Regulaarne hammaste puhastus aitab hoida hambad puhtad ja terved. Lugege juurde nõuandeid hambapasta valiku ja hammaste harjamise tehnika kohta. Soovitame käia hammaste sügavpuhastuses vähemalt korra aastas. Patsientidel, kellel on aga kaugelearenenud igemepõletik ehk gingiviit või hambaümbruse põletik ehk parodontiit, on esmalt vajalik läbida ravi parodontoloogi juures.

241206_Cardens_©JanneLassPhotography_388.jpg

Hammaste sügavpuhastus

Hammaste sügavpuhastuse visiit sisaldab:

  • hammaste soodapesu (airflow), mille käigus eemaldatakse hammastelt hambakatt ja võimalik igemepealne hambakivi ning vähendatakse pigmentatsiooni

  • ultrahelipuhastust, millega eemaldatakse hambakivi ka igeme alt ja hammaste vahelt

  • pastapuhastust ja antibakteriaalse suuveega loputust, mis annavad viimase lihvi hammaste säravale puhtusele ja suu värskusele

Hammaste sügavpuhastuse visiit kestab orienteeruvalt tund aega.

241206_Cardens_©JanneLassPhotography_167.jpg
Hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine on kõige populaarsem kosmeetiline protseduur. Hammaste valgendamine on protseduur, mis muudab Teie hambad heledamaks ja aitab vabaneda pigmendist hammastel. Hammaste valgendamist saab teha nii hambaravikabinetis kui ka kodus.

Enne valgendamist peab pöörama tähelepanu hammastele, millel on täidised, kroonid või laminaadid, kuna eelpool mainitud hambad valgendamisele ei reageeri ja jäävad selliseks nagu enne. Harmoneeruva hambarea saavutamiseks tuleks pärast valgendamist vahetada vanad täidised, kroonid, laminaadid.

Kuidas käib hammaste valgendamine hambaravikabinetis?

Suuhügienisti juures hammaste valgendamiseks tuleb Teil varuda aega umbes tund. Esmalt hindab arst Teie hammaste olukorda. Karioossed defektid (augud) tuleb enne valgendamist parandada, sest valgendamise ajal on oht, et valgendusgeel võib sattuda hambaauku ja hiljem põhjustada hamba tundlikkust
. Hambakivi ja katt tuleb eemaldada, et hambapinnad oleksid puhtad ja geel saaks mõjuda kõikidele hambapindadele ühtlaselt.
 Kui hammaste olukord on hinnatud ja sobilik valgendamiseks, siis puhastab suuhügienist Teie hambad pastaga. Seejärel määrab suuhügienist Teie hetke hambavärvi, et pärast valgendamist näha tooni muutust.

Cardens Hambakliinikus valgendatakse hambaid Zoom lambi ja OpalEscence geeliga. Esmalt kantakse Teie igeme ja hambapiirile kaitse, et geel ei satuks igemetele. Seejärel kantakse hammastele geel, mis aktiveeritakse 15 minutiks Zoom lambiga. Protseduuri saab korrata samal visiidil 4 korda 15 minutit, kuid tavaliselt piisab juba kahest seansist, et saavutada patsienti rahuldav tulemus. Valgendusprotseduuri lõpus eemaldatakse geel hammastelt ja igemekaitse igemetelt.

Milline on hammaste valgendamine geeliga?

Hammaste valgendamiseks kasutatakse OpalEscence Boost geeli. Esmalt kantakse Teie igeme ja hambapiirile kaitse, et geel ei satuks igemetele. Seejärel kantakse hammastele geel ning seejärel tuleb lasta geelil mõjuda hammastel umbes 45 minutit. Seejärel eemaldatakse geel ja igemekaitse.

Kui tihti võib hambaid valgendada?

Valgendamise efekt on individuaalne. Näiteks kollakamad hambad reageerivad valgendamisele paremini kui hallika tooniga hambad. Pärast esimest valgendamise protseduuri saab patsient ise otsustada, kas soovib protseduuri korrata või on tulemusega rahul.

Kuna valgendamine on keemiline protseduur ja geel peab tungima emaili kihtidesse, on selle tagajärjeks tihti hammaste tundlikkus kas juba protseduuri ajal või selle järel. Tavaliselt kaob tundlikus paari päevaga.

24 tunni jooksul pärast valgendamist ei tohiks juua musta kohvi, teed ja punast veini ning tugeva pigmendisisaldusega toite (nt kanakarri, peedisalat jne).

Kuidas hambaid kodus valgendada?

Et hambaid kodus valgendada, tuleb esmalt tulla hambaarsti või suuhügienisti vastuvõtule, kus hinnatakse Teie hammaste olukorda (hambaaugud, hambakivi, -katt). Vajadusel saneeritakse (ravitakse) hambad ja eemaldatakse hambakivi ning hambakatt. Seejärel võetakse Teie hammastest jäljendmudelid, mille alusel tehakse hambalaboris Teie hammastele kaped. Kapede kättesaamisel selgitab suuhügienist/ hambaarst, kuidas toimida, et valgendamise kodune protseduur  oleks korrektne ning efektiivne. Koduseks valgendamiseks vajamineva geeli karbamiidperoksiidi sisaldus on 10%.

Kodus teostatavat valgendamist ei ole soovitatav teha üle 6 päeva.

KONTAKTID

Aadress

Jaani 20, Tartu
T: +372 
7 423 729, +372 58 440 330 

 

Oleme avatud

Esmaspäev - reede:  9.00 – 19.00
Laupäev:   kokkuleppel

 

24h esmaabi*: +372 58 440 330

*me ei garanteeri, et arst saab kõnele igal hetkel vastata, kuid helistame tagasi esimesel võimalusel

bottom of page