Hammaste eemaldamine

Teenused > Ambulatoorne suukirurgia > Hammaste eemaldamine


Üks kaasaegse hambaravi peamisi eesmärke on ennetada hammaste kaotust. Hamba säilitamiseks ning tervena hoidmiseks tuleb tarvitusele võtta kõik võimalikud meetmed, sest ka üheainsa hamba kaotamine võib mõjutada kogu hammastikku ning hambarea välimust. Sellegipoolest on vahel vaja hammas eemaldada.

Enamlevinud põhjused hamba eemaldamiseks on:

– ulatuslik kaaries (suured hambaaugud)

– kaugelearenenud periodontaalhaigus

– infektsioon või abstsess (põletikuline mädanik)

– ortodontiline korrigeerimine

– vales kohas paiknev hammas

– suhu mitte mahtuv tarkusehammas (võib vajada ka suukirurgilist operatsiooni)

– murdunud hambakroon või -juur

Hamba eemaldamise eel tehakse kohalik tuimastus (lokaalanesteesia). Kuna tänapäevased anesteetikumid on väga tõhusad, pole enamasti hamba eemaldamisel mingit valu tunda. Anesteetikumi mõju võib olla raskendatud vaid juhul, kui hamba eemaldamist on pidevalt edasi lükatud ning hamba alla on tekkinud põletikuline mädanik.

Kui hammas pole tükkideks lagunenud, saab selle välja tõmmata vähem kui minutiga. Keerulisematel juhtudel (nt kui hamba juured on naaberhamba omadega põimunud või pole hammas täielikult lõikunud vmt) võib vaja minna ka kirurgilist sekkumist, mille korral esmalt eemaldatakse osa igemest ja/või luust. Hambasomp kasvab kinni paari nädalaga.

Kui teil on just hammas eemaldatud või on teie hambaarst soovitanud seda teha, aitavad järgnevad nõuanded teil hamba eemaldamisele järgnevatel päevadel õigesti käituda.


Meie koostööpartnerid
Viru Hambakliinik Kesklinna Hambakliinik Dental Design Lasnamäe Hambakliinik Merimetsa Hambakliinik